İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Rektörün Mesajı

Üniversitemiz, Ege’nin incisi İzmir’de 2010 yılında kurulmuş olup 10. Kuruluş Yılını kutlayacaktır. İnsanlığın refahını arttırmaya yönelik olarak bilimsel araştırmalar yapmak, mesleki ve akademik alanda yetkin bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan üniversitemiz, temel değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirmeyi, bilgi birikimini toplumun hizmetine sunmayı, yarattığı etkin fayda ile uluslararası topluma ilham veren bir üniversite olmayı misyon edinmiştir. 

Yunus’un “Ben gelmedim kavga için benim işim sevi için, dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim” deyişini düstur edinen bir felsefe ile yola çıkan İKÇÜ, “Farkındayız Farklıyız” sloganıyla daha iyilerini yapmanın gayreti içindedir. Üniversitelerin dört duvar arasında bilim yapan ve ortaya koyduklarını kendine saklayan bir yapıdan sıyrılmasına; şehrin, bölgenin, ülkenin, insanlığın ve nihayet tüm yaratılmışların yararını değerli gören akademi anlayışının hâkim olmasına yönelik çabalarla yoluna devam etmektedir. İKÇÜ, öğrencisinden üst düzey yöneticisine kadar her bir ferdinin sorumluluk aldığı katılımcı bir yönetim anlayışını benimsemiştir. Topluma yol gösterme, yön verme ve sorunlarına çözüm üretme misyonunu yerine getirmeyi amaçlayan üniversitemiz, 10 yılından başlayarak daha büyük hedeflere yürümektedir. Hayatın ve canlının olduğu her yerde bulunmaya gayret gösteren İKÇÜ, her zaman daha iyisinin var olduğunu bilen ve sürekli ilerlemeyi ilke edinen bir eğitim yaklaşımını benimsemiştir. Uluslararası arenada öne çıkmayı hedef olarak belirleyen üniversitemiz, her alanda mezunları tercih edilen nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Dinamizm, değişim ve gelişimi felsefe edinen, farklılıkları zenginlik olarak gören, tüm insanlığa hizmeti en büyük erdem kabul eden bireyler yetiştirmek önceliğimizdir. Yeni 10 yılda ulusal ve uluslararası başarılara tüm paydaşlarımızla birlikte yürümek dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunarım. 

 

                                                                                   Prof. Dr. Saffet Köse

                                                                                             Rektör

Menüyü Kapat